خانه / تاریخ و انسانی / کتاب نبرد من چگونه نوشته شد؟

کتاب نبرد من چگونه نوشته شد؟

کتاب نبرد من را همه می شناسید ، دست نوشته مقدس آدولف هیتلر که خود رهنمایی مکمل در کنار نصایح بزرگان برای زندگی هرکسی است. این کتاب می تواند برای افراد در جامعه ایرانی امروز مفید باشد. اما این که ما می خواهیم آن را معرفی یا به فروش برسانیم مطرح نیست بلکه می خواهیم به چگونه نوشته شدن این کتاب در این مطلب بپردازیم. با ما در چگونه نوشته شدن نبرد من همراه باشید.

همانطور که می دانید در سال ۱۹۲۴ آدولف هیتلر و بسیاری از همراهانش به خاطر شکست در کودتای آبجوفروشی به جرم خیانت به کشور به ۹ ماه زندان محکوم شده بودند. هنگامی که هیتلر در ۱۹۲۴ در قلعه لندربرگ زندانی بود بخش اول کتابش نبرد من (به آلمانی Mein Kampf – ماین کامپف) را به منشی و معاون خود رودولف هس دیکته کرد و این اثر بی نظیر را به وجود آورد.

از آنجا که هیتلر همواره شخصی متمدن و با وقار بود به راحتی در زندان توانست عفو بگیرد و بعد از ۹ ماه با همراه همیشگی و منشی اش رودولف هس طعم آزادی را چشیدند، بخش دوم کتاب نیز در ابتدای سال ۱۹۲۶ میلادی نوشته شد و کتاب به پایان رسید.

بعد از به قدرت رسیدن حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان و دولت NSDAP و تشکیل یک کابینه مجرب توسط آدولف هیتلر، فروش و توزیع نبرد من افزایش یافت. تا جایی که در میانه های سال ۱۹۴۳ (چهارمین سال از جنگ جهانی) از کتاب نبرد من بیش از ۱۰ میلیون نسخه چاپ شده بود و تک تک نازی هایی که عاشق هیتلر بودند قطعا آن را مطالعه کرده بودند.

نبرد من کتابی است که در آن ایدئولوژی ناسیونال سوسیالیسم ، زندگی هیتلر ، شرح احوالات و خلاصه ی هرچیزی درباره نازیسم و آدولف هیتلر نوشته شده است. این کتاب منبعی بدون تحریف و بی نظیر برای پی بردن به شخصیت و ماهیت اصلی آدولف هیتلر است. نبرد من در دو حالت کاغذی و الکترونیکی با فرمت PDF قابل تهیه است.

متاسفانه به دلیل کمبود آزادیِ حقیقی در اروپا و کشورهای آمریکایی کتاب نبرد من با بسیاری سانسور ها چاپ و تکثیر می شود یا اینکه اصلا چاپ نمی شود! خوشخبتانه در ایران به خاطر وجود قوانین محکم و نظارت های وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران مشاهده گشت که نبرد من یک کتاب بدون مشکل و بی خطر برای عدالت و نظم ملی است از همین رو چاپ این کتاب با نظارت مسئولین عالی رتبه آغاز شد.

نبرد من حاوی بسیاری اطلاعات پیرامون عقاید هیتلر و حزب نازی است، هرکسی بخواهد کاریزمای بی نظیر آدولف هیتلر و یا اصول اخلاقی و زندگینامه وی را دریابد باید حتما نبرد من را مطالعه کند! متن جذاب و فوق العاده این کتاب انسان را میان نوشته ها حل می کند و باعث فعال گشتن ذهن انسان حین مطالعه این کتاب می گردد. اما پیرامون چاپ کتاب نبرد من چند رکورد و نکته ی مهم در آلمان نازی به ثبت رسید:

  • بعد از انجیل پرفروش ترین کتاب در اروپا شد
  • سیر صعودی مطالعه در آلمان نازی به خاطر نبرد من ایجاد شد
  • رایش سوم، آدولف هیتلر و اهداف NSDAP به خوبی معرفی شد
  • شدت علاقه غیر آلمانی ها هم به هیتلر افزایش یافت

در نبرد من هیتلر از بسیاری مسائلی که بدون این کتاب ممکن نبود کسی انها را متوجه شود پرده برداشته است! در واقع اگر هیتلر بیان نمی کرد که پدرش آلویس کارمند اداره گمرک ، خودش عاشق نقاشی و یا علایق و عقایدش در زندگی چه بوده است شاید هیچگاه وی به این بزرگی که امروز است نبود. حقا که نبرد من را باید در میان ۱۰ تالیف برتر قرون معاصر قرار دهند. این کتاب منبع بسیاری از دانش ها در زمینه علوم انسانی است.

مطلب پیشنهادی

ارگ راین ، قلعۀ خشتی و در حال فراموشی

پیش گفتار: این مطلب را عملا می توان یک سفرنامه دانست، چرا که حاصل پژوهش …

دیدگاهتان را بنویسید