خانه / رویدادها / استفاده از ایموجی در پلاک خودرو!

استفاده از ایموجی در پلاک خودرو!

طبق قوانین جدیدی که تصویب شده است، در ایالت کوئینزلند استرالیا مالکین خودروها در همین ایالت می توانند از ایموجی ها یا همان تصاویر مجازی در پلاک های خودروهایشان استفاده کنند. این ایموجی ها به ۵ مورد که عمومی ترین آنها هستند محدود شده و افرادی که تمایل به این کار دارند باید یکی از آنها را به دلخواه انتخاب کنند.

در پلاک های این چنینی باید از ترکیب ۳ حرف، دو عدد و ایموجی در پایان استفاده شود. آنطور که اعلام شده ایموجی موجود در پلاک ها بخشی از شناسه نیستند و با ایفای نقش صرفا تزئینی، راننده خودروی عقبی را سرگرم خواهند کرد! این نخستین باری نیست که یک ایالت مجوز بهره گیری از ایموجی ها بر روی پلاک خودروها را صادر می کند. به غیر از کوئینزلند، ویکتوریا نیز امکان استفاده از پلاک های برگرفته از تیم های فوتبال حاضر در لیگ استرالیا را فراهم کرده است.

دارندگان وسایل نقلیه در کوئینزلند در کنار سفارش ایموجی، قادر خواهند بود پلاک هایی هماهنگ و مشابه با جلو پنجره اتومبیل خود را نیز نصب کنند. به طور کلی قیمت این پلاک های جالب از ۸۵ دلار شروع شده و بسته به نوع تا ۴۷۵ دلار استرالیا بالا می رود. در حال حاضر ثبت سفارش برای پلاک های مورد بحث انجام شده و از اول ماه مارس (جمعه ۱۰ اسفند) روند تحویل آنها شروع می شود.

به منظور جشن گرفتن این اتفاق، بخش صادر کننده پلاک های ایموجی دار رقابتی به راه انداخته که در آن به برنده خلاقانه ترین پلاک یک دستگاه آیفون XS Max اهدا خواهد شد. اگر چه اقدام مقامات کوئینزلند در نوع خود جالب به نظر می رسد، اما در این بین مخالفانی نیز وجود دارند که معتقدند ایموجی ها باعث حواس پرتی رانندگان خودروهای دیگر شده و ممکن است زمینه ساز تصادفات ناخواسته شوند. عده ای هم این طرح را به تله ای برای پول تشبیه کرده و خواستار برخورد با آن شده اند.

منابع:

بریم به فروشگاه ایران گلوب!

همچنین ببینید

ماری‌جوآنا ، دومین مخدر پر مصرف در ایران

سال های قدیم که زندگی می کردیم، مصرف مواد مخدر در هر جامعه و قشری …

دیدگاهتان را بنویسید